SAYFALAR

Facebook Twitter Instagram Google RSS

25 Ağustos 2010 Çarşamba

Sen Mutluluk Olmalısın

İlk yazı.

Aşka yönelik belki, belki kendini sevmeye, belki kendinde başkasını, başkasında kendini bulmaya yönelik bir yazı.

Aslında bir kitap adı daha çok, daha çok yazmaya yönelik bir ilk adım ama o ilk adım bir türlü atılamadığı için yola çıkmak adına bir cesaret. Biraz itiklemeyle, biraz tırsak, biraz kendini uluorta salma dileği, biraz da "hele bir başlayalım da gerisi gelir" hali.

Yalnız gelinip yalnız gidilen bir hayatta yalnız yolculuk etmeme telaşı en çok. Yalnızlıktan korkmanın ötesinde yalnızlığa izin vermeyen bir müjdecinin sevinci. İçten gelen sevinçle, mutluluk veren bir hayatın kayırması ile uyanmak her yeni güne, her yeni günü öyle yaşayıp da yolculamak.

Mutluluk lütuf değil, mutluluk draje değil, mutluluk öyle olması gerektiği gibi, olması gerektiği gibilikten çok her ne ise öyle olan, her şeyi anlamlandırma telaşından uzak bir barışıklık yaşantıyla.

İlk yazı biraz havada olur zaten söyleyecek çok sözü olanın. Her şeyi bir yazıya sığdırma telaşında çok söz söyleyeyim derken saçmalayacak olmanın tedirginliği ile.

O yüzden kısa kesilecek bu yazı, mutluluksa olabildiğince uzun tutulacak.

Çünkü sen mutluluk olmalısın diyerek çıktık yola.

Peşimden gelenin kendi yolu olsun bu.

Ahmet ORE


Kişisel yolculuğumda kendime yazılar: Sen Mutluluk Olmalısın... Bu hayat yeterince zor ve karmaşık, onu elimizden geldiğince güzelleştirmek ve kolaylaştırmak bize kalmış. Hayatta hiçbir şeyi yapamıyorsak bile en azından başkalarının hayatlarını kolaylaştırmaya çalışalım. Hiçbir şey değilse bile bir tebessüm belki? .............................. Bu sitede yer alan tüm fotoğraflar ve site içeriği aksi belirtilmedikçe şahsıma aittir. İçerik ve linklerde rastlayacağınız olası hataları ahmet@pariste.net adresine mail atarak belirtirseniz çok sevinirim. Ayrıca bu yazı ile ilgili görüş, düşünce ve önerilerinizi yorum bölümüne yazmaktan çekinmeyiniz. İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler.

1 yorum:

KATKIDA BULUNANLAR

Fotoğrafım

Paris'te bir İstanbullu.
Herkes kadar aynı herkes kadar özel biri.
Okur, yazar, çizer, gezer, düşünür; anlamaya çalışır.
ekşisözlük/masseur
instagram/medigo

Pariste.Net

BİLGİ VE TEŞEKKÜR

İLETİŞİM FORMU

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Powered by Blogger.